Блог

Користење на видеа на TikTok за приказни и ролни на Инстаграм: Како да го направите тоа
12th мај 2022

Користење на видеа на TikTok за приказни и ролни на Инстаграм: Како да го направите тоа

TikTok нашироко се смета за една од најпознатите апликации за кратки видео во светот денес. Апликацијата за споделување видео наводно ја користат повеќе од 1 милијарда луѓе ширум светот. Собирање…

3rd мај 2022

Зошто намалувањето на вашата листа „следување“ ви помага да привлечете повеќе следбеници?

Дури и ако звучи контраинтуитивно, можете да добиете повеќе следбеници на Инстаграм ако не ги следите на Инстаграм оние со кои повеќе не комуницирате. Под интеракција, не подразбираме разговори преку коментари на Инстаграм или ДМ. Доколку…

5 начини на кои можете да го зголемите ангажманот на Инстаграм
21st април 2022

Најдобрите филтри за фотографии што ќе ги користите за вашиот маркетинг на Инстаграм во 2022 година

Инстаграм повеќе не е едноставна апликација за споделување фотографии како што беше некогаш. Неговата огромна популарност низ целиот свет ја катапултираше да стане неспоредлива маркетинг платформа за бренд. Едноставно, ниту еден современ бренд не може да си дозволи…

Користење на Instagram за да ја промовирате вашата продавница Etsy: Совети и трикови
12th Април 2022

Како да го користите Instagram за поддршка на социјалните причини

Социјалните медиуми направија значајна разлика во однос на брендовите што ги поддржуваат социјалните и политичките каузи. Пред социјалните мрежи да станат популарни како што се денес, повеќето луѓе не ги поврзуваа своите омилени брендови…

4th Април 2022

Како да се биде поврзан инфлуенсер може да ви помогне да ја зголемите вашата сметка на Инстаграм

Инстаграм измина долг пат од своите почетоци во 2010 година како основна апликација за споделување фотографии. Таа еволуираше и стана една од најмоќните платформи за социјални медиуми во светот денес, со повеќе…

Совети како да се биде вистинскиот вид „Woke“ на Инстаграм
25th март 2022

Совети како да се биде вистинскиот вид „Woke“ на Инстаграм

Постои многу тенка линија помеѓу да се биде социјално свесен и да се биде буден. Не сакате да ја преминете линијата кон будниот крај. Во текот на изминатите неколку години, видовме како се разбудивме…

Како да направите чистење на храна за почеток на годината на Инстаграм
17th март 2022

Како да направите чистење на храна за почеток на годината на Инстаграм

Инстаграм е водечка платформа за социјални медиуми во светот денес со приближно една милијарда активни корисници месечно. Според извештајот на Statista, апликацијата има досег на употреба од 40 проценти кај возрасната популација….

Соби на Instagram Messenger наспроти соби во живо на Instagram: кои треба да ги користите за ангажман на бренд?
1st март 2022

Соби на Instagram Messenger наспроти соби во живо на Instagram: кои треба да ги користите за ангажман на бренд?

Инстаграм продолжува да биде едно од омилените места за бизнисите да ги користат своите маркетинг стратегии. Според извештајот на Statista, го користат 78 отсто од маркетерите ширум светот и е…

5 совети за успешно ребрендирање на вашата сметка на Инстаграм
21st февруари 2022

5 совети за успешно ребрендирање на вашата сметка на Инстаграм

Со текот на годините, Instagram се појави како најефикасна платформа за развој на бренд и маркетинг. Од 2017 година, имаше повеќе од 25 милиони активни деловни сметки на платформата, а оттогаш,…

Совети како да ги користите приказните на Инстаграм за да генерирате повеќе бизнис од Инстаграм
21st јануари 2022

Совети како да ги користите приказните на Инстаграм за да генерирате повеќе бизнис од Инстаграм

Ако не сте користеле приказни на Инстаграм за да генерирате бизнис од Инстаграм, пропуштивте огромна можност. Приказните на Инстаграм не се наменети само да бидат забавни, туку се и…

en English
X
Некој во Купена
пред