Купи Instagram Прегледи
 • Загарантирана испорака Загарантирана испорака
 • Резултати започнете во 24-72 часови Резултати започнете во 24-72 часови
 • Резултати започнете во 24-72 часови Резултатите продолжуваат сè додека не завршат
 • Не е потребна лозинка Не е потребна лозинка
 • Безбедно и приватно 100% безбеден и приватен
 • Гаранција за повторно полнење Гаранција за повторно полнење
 • Поддршка 24 / 7 Поддршка 24 / 7
Системи за плаќање

Купи Instagram Прегледи

Кои придобивки ќе ги видам ако купам Instagram Views?

 • ✅ Прегледите ги охрабруваат другите да ги лајкуваат и коментираат вашите објави
 • ✅ Помага во зголемувањето на рангот од хаштагите што ги користевте
 • ✅ Помага при придвижување кон ефектот „вирусен“
 • ✅ Другите, најверојатно, ќе ги сакаат, прегледуваат и коментираат вашите објави
 • ✅ Нарачките се испорачуваат во целост во рок од 24 часа
 • ✅ TurboMedia секогаш ќе испорачува повеќе отколку што сте купиле
 

Најчесто поставувани прашања

Важно е да се осигурате дека вашата сметка на социјалните медиуми обезбедува целосен заокружен биланс на ангажман. Ова вклучува следбеници, допаѓања, коментари и прегледи. Обично, секогаш ќе најдете повеќе прегледи на видео-пост отколку „Лајкови“ и „Коментари“. Затоа, важно е да бидете сигурни дека вашите погледи се во соодветна рационалност за остатокот од вашето уживање. На пример, ако имате 200 лајкови не е неразумно да имате најмалку 2,000 до 3,000 прегледи на вашето видео. Ние го олеснуваме градењето на бројот на прегледи на вашите објави. Прегледите се исклучително вредна услуга за балансирање на целокупниот изглед на вашата сметка.
За да обезбедиме највисок квалитет на услуга и испорака, ние рачно ја разгледуваме секоја продажба. Затоа, може да потрае и до 24 часа за да започне вашата нарачка. 99% од времето вашата нарачка ќе започне за неколку часа или помалку. Доколку имате поголема нарачка, таа ќе трае секој ден се додека услугата не биде целосно испорачана. Стоиме зад нашите услуги 100% и секоја нарачка ќе ја испорачаме во целост.
Нашите услуги се 100% безбедни за употреба. За разлика од многу даватели на услуги, ние не ја бараме или бараме вашата лозинка за сметка на социјалните медиуми. Затоа, ние не ја контролираме вашата сметка или ја насочуваме да стори сé што не треба да прави. Услугите што ги обезбедуваме се тестираат безброј пати и продолжуваат да се ажурираат и развиваат со апликациите на социјалните медиуми за да обезбедат највисок квалитет и најдобри резултати. TurboMedia.io обезбедува најквалитетни и најиновативни услуги за маркетинг на социјални медиуми преку Интернет.
Купи Instagram Прегледи

Најдобрите начини за зголемување на прегледите на вашата страница на Инстаграм

Најдобрите начини за зголемување на прегледите на вашата страница на Инстаграм

Присутните на социјалните медиуми на многу организации се фокусирани на Instagram, што привлекува вреден сообраќај кон веб-страниците, ги зголемува конверзиите и гради активна заедница.

Ако вашата видливост на Инстаграм не е ни приближно силна колку што би сакале, време е да откриете како да ги подобрите вашите техники за стекнување на вистински следбеници на Инстаграм. Како што вашето следење се проширува, ќе имате дополнителни можности да се поврзете со луѓе и да им обезбедите различни искуства.

Важно е да се признае дека Instagram еволуираше од едноставна апликација за споделување фотографии до значаен дигитален маркетинг и платформа базирана на гледачи. На тој пат, создаде компании и поттикна мноштво соработници наречени инфлуенсери, дозволувајќи им на корисниците да бидат само-направени онлајн познати личности. Благодарение на страницата и промовираните објави, славните, бизнисмените, моделите и другите професии на страницата се обештетени. Стапките на свесност за брендот на Инстаграм се далеку над оние на другите платформи за социјални медиуми. Бизнисите добиваат над 10 пати повеќе ангажирање по интеракција на Инстаграм отколку на Мета, и двојно повеќе на Твитер. Како последица на тоа, на страницата има повеќе од 25 милиони активни компаниски сметки и два милиони рекламни профили.

Во истражувањето на Форестер од 2014 година, типичната стапка на интеракција на Инстаграм за компаниите беше 59 пати поголема отколку на Твитер. Не можете да не се согласувате со тие бројки. Сепак, тоа е само умерена проценка. Не сакате да бидете обични, како што проповедам во многу аспекти на веб рекламирањето. Тоа не е ниту желба ниту цел. Секако, 59 пати поголема интеракција од Twitter изгледа импресивно, но Instagram може да направи многу повеќе. Не треба да се задоволите со нормалното, без разлика дали сте голем бизнис или само се обидувате да сфатите како да бидете популарен на Инстаграм.

Зошто треба да се рекламирате на Инстаграм?

Визуелниот аспект на Инстаграм го разликува од другите мрежи за социјално вмрежување. Инстаграм е идеален медиум за промовирање медиуми доколку имате бизнис кој профитира од изгледот на вашите производи. Или дури и ако нудите услуга со видлив исход.

Видеата, сликите и анимациите се одлични опции за содржина за оваа страница за социјални медиуми, сепак, вашиот маркетинг план во голема мера ќе одлучи каков материјал ќе го споделувате и колку често. Создавањето план пред да се префрлите на нова страница за социјални медиуми, без оглед на тоа колку добро оди за секоја друга фирма, ќе ви помогне да останете фокусирани на вашите цели. И што е најважно, ќе ве држи во склад со вашата амбиција.

Ако ништо, секогаш можете да платите за прегледи за дел од напорот што е потребен за да се добијат органски.

Кој би бил добар репер/метрика за да се оцени работата на вашиот профил?

Постои процес кој оди во метрика, вклучувајќи го бројот на следбеници и темата на вашиот профил, па затоа е тешко да се одговори на прашањето. Во споредба со блогерите или инфо-центричните сметки, инфлуенсерите имаат пониски стапки на ангажман, а модните уметници нема да ги имаат истите вкупни стапки на ангажираност како влијателните игри.

Без оглед на вашата експертиза или база на обожаватели, препорачуваме да имате стапка на интеракција од најмалку 2% до 3%. Кога станува збор за идентификување на инфлуенсери, многу од клиентите за спонзорство го бараат овој стандард како основен критериум. Повторно, ангажманот станува многу полесен штом веќе изгледате како воспоставена сметка. А најефективниот и најекономичен начин да го направите тоа е да купите прегледи. Меѓутоа, ако не сакате да ги купите, оваа статија ќе ве води низ советите за развој на вашиот Инстаграм. Ниту една од споменатите тактики нема да ви треба за купување прегледи.

Кој е идеалниот број на прегледи на Инстаграм?

„Колку прегледи треба да добијам на Инстаграм? е популарно прашање меѓу сопствениците на компании кои се занимаваат со промоција на Инстаграм, било да е тоа за објави, приказни или снимки.

Решението не е секогаш јасно.

Тешко е да ви се даде точна бројка (бидејќи се менува во зависност од количината на следење и вашите деловни цели). Но, колку е поблиску вашиот број на прегледи до вкупниот број на следбеници, толку е поздрав вашиот ангажман. Ова покажува дека имате подобра стапка на интеракција и, најверојатно, поголема публика. Повторно, подобрата интеракција значи кредибилитет. Луѓето комуницираат само со бизниси кои изгледаат веродостојно/основано. Одличен начин да го направите тоа е да купи прегледи на Инстаграм на почетокот на вашето патување со социјалните мрежи, така што ќе се намалат првичните болки за растење на сметката.

Совети за целокупното управување со вашиот профил

Една од најважните мерки пред да се обидете да откриете како да ги зголемите следбениците на Инстаграм е да се осигурате дека вашата сметка е соодветно конфигурирана. Сметајте дека вашиот профил/страница за довод на Инста е „слетна страница“ на вашиот профил. Како би знаеле потрошувачите дека профилот припаѓа на вашиот бренд ако не вклучува биографија, наслови на фотографии, точно корисничко име или слика на профилот? Иако може да изгледа очигледно, вашата биографија и бренд на профилот на Инстаграм служат како камен-темелник на вашата деловна идентификација. Бидејќи URL-то во вашата биографија е единствениот начин да се испрати сообраќај на Инстаграм на вашата веб-страница, од клучно значење е да го оптимизирате вашиот профил.

Ако не сте сигурни каде да ја поврзете или да ја поврзете вашата страница на Инста, обидете се со страници со промотивни или рекламирани производи. Ова се страници кои се поврзани со уникатните клучни зборови, хаштагови или кампањи на вашиот Инстаграм профил. Сосема е добро да се поврзете со вашиот блог, но зошто да не им обезбедите на потрошувачите беспрекорна транзиција од вашата биографија на вашата веб-страница? Како резултат на тоа, сајтовите за слетување на IG-врската станаа многу популарни. Тие вклучуваат релевантни врски со последните неколку линкови од содржината прикажана на доводот на профилот и објави „врска во био“, кои им помагаат на потрошувачите да ги водат тие врски. Тие станаа сè попопуларни.

1. Составете примамлива биографија

Вашата биографија ќе биде првото нешто што луѓето ќе го видат кога ќе ја проверат вашата сметка, па затоа игра важна улога во создавањето на добра слика. За да ги натерате корисниците да ве забележат на Инстаграм, треба да развиете интересен профил. Направете корисничко име кое не е премногу долго.

Изборот на основно корисничко име е фантастично место за почеток ако сакате да добиете повеќе прегледи на IG-сметки.

Имате само неколку моменти за да создадете траен впечаток во оваа ера на моментално задоволување.

За да го почувствувате вашето присуство, користете соодветна сметка на Инстаграм која е прилагодена на вашите цели на брендот. Ова корисничко име треба да биде едноставно и лесно да се запомни. Спречете долни црти, цртички, точки, бројки, чудни знаци и наслови со повеќе зборови кои стануваат тешки за читање откако ќе исчезне просторот.

Покрај најважното, како што се вашите информации за контакт и врската до вашата веб-страница, мора привлечно да го објасните наративот на вашиот бренд. Самото наведување на вашата компанија и индустрија нема да ви помогне да се истакнете. Мора да им дадете причина за интеракција и поддршка на вашата слика. Дури и ако купувате прегледи на Инстаграм, тие лесно ќе се претворат во долгорочни следбеници ако вашата биографија е на место.

2. Изберете привлечна естетика

Секогаш кога станува збор за Инстаграм, изгледот е сè. Во основата, тоа е услуга за споделување фотографии и видео, затоа изгледот е од суштинско значење.

Пред сè, мора да воспоставите и одржувате широк изглед на брендот за вашиот профил. Сакате јасни и масни слики ако управувате со модна компанија. Ако промовирате линија за шминка, треба да користите поживописни, привлечни слики што ја прикажуваат формулацијата на вашиот производ.

Кога следите некого на Инстаграм, тоа е затоа што ви се допаѓаат неговите фотографии, видеа, приказни и сметате дека нивната активност е интригантна. Објавете ги вашите најдобри слики на вашата јавна личност или вашиот профил и натерајте ги поединците да ве перцепираат во моментот кога ќе влезат на вашата сметка. Погрижете се естетиката што ја избравте да е нераскинливо поврзана со вашиот идентитет. Ако сакате да изградите кохезивна визија и тема што другите можат да ја следат, не ги менувајте премногу вашите филтри или палети на бои. Можете да купите прегледи на Инстаграм, но ќе ви треба минимален труд за да ги задржите на вашата страница. Да се ​​има добра естетика помага да се сфати тоа.

3. Не бидете монотони

Откако ќе стигнете до изборот на титли на Инстаграм, треба да ги надминете вообичаените ознаки и хаштагови со еден збор. Да, треба да ги користите и тие, но да го промените со користење на хаштагови за да пренесете дел од вашата наративност. Не биди досаден. Бидете интересни со тоа што ќе бидете урнебесни, саркастични или дури и контроверзни доколку е потребно.

4. Објавувајте редовно

За да соберат следбеници и да го зголемат ангажманот на корисниците, бизнисите мора да бидат активни - но колку тие треба да бидат проактивни?

Според статистиката, редовните 1-2 објавувања секој ден се совршена рамнотежа. Како резултат на тоа, вашиот довод ќе остане свеж и актуелен, а вие ќе имате повеќе можности да привлечете внимание на вашиот материјал. Разбирањето кога да се објавува на Инстаграм е исто така важно, особено кога се комбинира со алгоритамската хронологија на платформата.

Врз основа на кој извор се повикувате, предложените времиња на објавување може драматично да се разликуваат. Оваа неправилност, која се движи од вечер до попладне. Дури и вашата прва објава да се разликува во време од втората, може да предизвика сериозна неизвесност за стратезите за содржина.

Ѕирнете во Nat Geo или FashionNova. FashionNova, меѓународна компанија за дигитална мода, просечно објавува 30 објавувања секој ден, или речиси по една на секои половина час! Ова може да изгледа како претерано, но 17.3 милиони следбеници на компанијата се чини дека не се чувствуваат така.

Запомнете, дури и ако купувате прегледи, ќе ви требаат тие луѓе да имаат што да видат. Ова значи дека треба често да објавувате.

5. Направете корисничко име кое не е премногу долго

Изборот на основно корисничко име е фантастично место за почеток ако сакате да добиете повеќе прегледи на IG сметката.

Имате само неколку моменти за да создадете траен впечаток во оваа ера на моментално задоволување.

За да го почувствувате вашето присуство, користете соодветна сметка на Инстаграм која е прилагодена на вашите цели на брендот. Ова корисничко име треба да биде едноставно и лесно да се запомни. Спречете долни црти, цртички, точки, бројки, чудни симболи и наслови со повеќе зборови кои стануваат тешки за читање откако ќе исчезне празното место.

6. Најдете ја вашата специјалност

Прво мора да ја идентификувате наменетата публика за правилно да ги зголемите вашите следбеници. Определете кои се вашите идеални поддржувачи и како ви се потребни за да се поврзете со вашиот бизнис и социјалните платформи.

Во ред е да се биде разновиден, но ако пишувате лична веб-локација, треба да го прилагодите вашиот материјал за да им се допадне на другите посетители. Тоа е исто како што со вашите фитнес видеа и предлози за исхрана, ќе барате љубители на вежбање и спорт, ако вашата концентрација е на фитнес. Ова се однесува на секоја ниша досега. Корисниците нема да ве следат доколку наидат на работи што се неважни за нив. И, исто така, ако вашиот акцент на нишата е неконзистентен.

7. Зголемете го вашето ниво на активност

Страницата на Инстаграм на вашата компанија веројатно треба да биде попривлечна. Како резултат на тоа, администраторите и маркетерите треба:

Како страница на социјалните мрежи, можете да оставате коментари на објавите на другите луѓе и во заедниците. Комуницирајте со содржината на Инстаграм за да ја зголемите вашата видливост меѓу свежите и иновативни обожаватели и потрошувачи на страницата.

Треба да се споделат повеќе работи. Осигурете се дека материјалот што го давате на вашата страница на Инстаграм е од клучно значење за бизнисот. Ова осигурува дека на оние кои ја гледаат или им се допаѓа вашата страница ќе им биде корисно. Најдете нови начини да ја вклучите публиката со вашите објави.

Inbox е одличен начин да ги следите вашите комуникации. Можете дискретно да контактирате со вашите клиенти преку сандачето на Инстаграм, без разлика дали сакаат да научат за тековниот дизајн или треба да решат проблем. Коментарите на Инстаграм ви овозможуваат да се поврзете со јавноста.

8. Поттикнете го учеството со одржување на натпревари за подароци или поставување прашања

Еден од најголемите методи за да ги мотивирате вашите следбеници на Инстаграм да се поврзат со вашите фотографии е да поставувате прашања или да повикате за акција во натписи, коментари или дури и самата објава. Домаќинството на натпревар за подароци се покажа како одличен пристап за вклучување на обожавателите.

Натпреварот за подароци на Инстаграм може да ги има следниве повик за акција:

 • Внесете за да победите така што ќе оставите коментар подолу со вашиот омилен емотикон или емотикони
 • Едноставно означете пријател за кој би „гласале“ како некој што заслужува да победи на подароците. Означете го лицето во делот за коментари подолу, и двајцата ќе имате право да победите!
 • За да влезете, оставете коментар подолу и означете пријател за кој знаете дека го скрши и заслужува малку пофалба!
 • Што планирате да читате/гледате оваа недела? Оставете ги препораките за книги во делот за коментари за да добиете шанса да освоите бесплатна книга (или кој било производ што можеби го продавате)
 • Додека натпреварите за подароци имаат тенденција да даваат повеќе одговори од редовните објавувања, треба да се стремите да ги одвоите за неколку месеци за да биде интересно.

9. Изберете релевантна категорија

Инстаграм го карактеризира вашиот профил врз основа на видот на материјалот или содржината што ја објавувате, нешто за што можеби не сте свесни.

Додека специфичните детали за тоа кои фактори во овој дел од алгоритмот на Инстаграм се нејасни, категоријата на вашата сметка е еден од најочигледните аспекти во игра. Оваа категорија е видлива веднаш под вашето корисничко име ако имате деловна страница. Ова е за да бидете сигурни дека луѓето веднаш знаат за што е вашата сметка. Ако се категоризирате како влијателен на животниот стил или уметник, ќе ве следат луѓе кои можеби бараат таков вид на содржина.

Останете доследни на видот на материјалот што го давате за да се осигурате дека вашиот профил го гледаат корисници кои се заинтересирани за вашата категорија. Инстаграм можеби нема да ја забележи вашата брза промена во класификацијата ако нагло се свртите.

Ако се обидувате да сфатите како да станете препознаени на Инстаграм, важно е да изберете специјалитет и да се придржувате до него.

10. Снимајте и објавувајте фотографии со висок квалитет

Инстаграм е визуелна мрежа, а поставувањето висококвалитетна слика или видео може многу да ви помогне. Додека се обидувате да смислите унифицирана тема, размислете во однос на бојата и држете се до шема на бои. Вашите фотографии мора да бидат придружени со висококвалитетни информации кои се силно поврзани. Споделувањето висококвалитетна содржина е една од најефикасните стратегии за зголемување на бројот на прегледи и интеракцијата на вашите написи.

11. Вашиот наслов треба да вклучува клучен збор

За да добиете прегледи на Инстаграм, ќе треба да развиете карактеристично и препознатливо корисничко име, како што беше кажано претходно. Кога станува збор за вашиот наслов, важат истите стандарди. Единствените две линии од вашата биографија што се појавуваат кога корисникот пребарува во пребарувањето на апликацијата Instagram се вашето корисничко име и насловот на био. Значи, еве ја вашата шанса да им го привлечете погледот.

Корисниците кои ве бараат на Инстаграм најверојатно го бараат вашето име или бренд. Така, одржувањето на конзистентност на сите ваши страници на социјалните медиуми јасно покажува дека профилот припаѓа на вас или на вашата компанија. Можете исто така да додадете разновидност на вашиот наслов со вклучување на специјалитет, експертиза во индустријата или работен наслов. Разберете дека овие детали не само што го разгоруваат вашиот профил, туку помагаат и во оптимизацијата на пребарувачите. Повеќе прегледи на Инстаграм може да се добијат со вклучување релевантни клучни зборови во насловот на Инстаграм.

12. Запознајте го вашиот целен пазар

Тешко е да се создаде одлична содржина ако не разбирате за кого работите.

Демографијата и карактеристиките на вашите наменети гледачи ќе влијаат на видот на содржината што ја објавувате, гласот на вашиот бренд, па дури и на деновите и часовите што ги објавувате. Fashion Brand Company, на пример, е чудна инди линија облека што им одговара на оние со смела лоша смисла за хумор, како што се гледа и од нејзините понуди за производи, од нивното пишување и стилот на нивните објави на социјалните мрежи.

13. Поставете деловна сметка на Инстаграм

Како прво, ако вашата компанија сè уште нема „деловна“ сметка, треба да креирате една. Овие услуги ви обезбедуваат повеќе статистики, попрофесионален изглед и пристап до реклами. Ова му покажува на Instagram дека продавате нешто на нивната платформа, што им олеснува на алгоритмите да ја подигнат вашата сметка кога корисникот бара производ поврзан со вашиот. Или дури и кога корисникот ја бара вашата категорија на содржина.

Можете исто така да ставате врски во вашите приказни и да добиете икона „контакт“ на страницата на вашата сметка, што е можеби уште поинтересно. Ова е огромна добивка ако вашата цел е да привлечете посетители од Инстаграм на вашата веб-страница или услуги.

Совети за објавување Stories, IGTV или Reels

1. Секогаш користете ознаки за локација

Кога поставувате нова објава, додавањето на вашата локација е паметен метод за подобрување на вашиот потенцијален досег и видливост. Кога означувате град во близина, многу поединци кои бараат материјал користејќи го името на градот, локацијата или храната ќе ја најдат вашата содржина, што ќе резултира со зголемени прегледи. Кога означувате добро позната локација (како Париз), тоа исто така ви помага да ги привлечете потрошувачите до локацијата на вашата компанија, бидејќи луѓето обично не сакаат да патуваат подалеку од нивното соседство за услуга. Ова важи и за објавите базирани на слики.

Ова е местото каде што има најмногу смисла да се купат прегледи на Инстаграм. Бидејќи содржината на видео формат е многу попривлечна од било што друго. Така, дури и ако купувате прегледи на Инстаграм, ќе имате многу поголеми шанси да оставите впечаток ако објавувате видео содржина.

2. Бидете искрени

На социјалните мрежи, пожелно е да се биде оригинален и способен, наместо беспрекорен или совршен. Поставете материјал што ги надминува вашите елегантни маркетинг напори за да ги открие вистинските луѓе на вашиот бренд и нивните вистински искуства со кои корисникот може да се поврзе.

Тоа може да вклучува обезбедување видеа од зад сцената во приказна на Инстаграм, правење ролна со вашите работници кои уживаат на работа, па дури и чудни интервјуа. Може да давате смешна забелешка или да прифаќате одговорност за какви било грешки. Сето ова е дел од човечкото искуство на социјалните мрежи и така луѓето ве доживуваат како еден од нив.

3. Налепниците за приказни на Инстаграм се одличен почеток за разговор.

Секој ден, повеќе од 300 милиони сметки на Инстаграм користат Инстаграм приказни, а таа бројка се очекува да се зголеми во 2022 година! Налепниците на Instagram Stories се фантастичен метод за да ги натерате вашите следбеници да комуницираат со вас и да ги изразат своите мисли и искуства. Ова ќе ви помогне да изградите посветено следбеник што ќе се чувствува приврзано за вашата компанија. Еве неколку примери за тоа како можете да користите налепници за да ги зајакнете интеракциите на Инстаграм:

– Користете ја опцијата GIF

Секој сака поврзана реакција на нешто. GIF-овите, иако стари, се добар начин да ги направите вашите здодевни приказни интересни. Можете да зумирате на гифот толку многу што само дел од него се прикажува на приказната. Ова создава анимација со ладна боја која изгледа како да ви треба малку време за да ја направите. Ова е одличен начин да напишете нешто на вашите приказни ако не сакате да одите со статична позадина. Или уште полошо, позадината на режимот на креирање.

– Налепница со прашање

Ништо не ги тера луѓето да зборуваат како AMA (Ask Me Anything) на Инстаграм Stories. Инфлуенсерите можеа да ја искористат налепницата со прашања на Инстаграм Stories за да ги охрабрат своите обожаватели подобро да ги запознаат, нема причина зошто вашата компанија или бренд не може да го прави истото.

Тоа е фантастичен начин за вашата публика да дознае повеќе за вашиот бизнис или да научи нешто за вашите ставки, дури и ако тие не ги следат активно вашите производи.

– Квизови и анкети

Наместо да поставувате отворено прашање, користете анкета или квиз за да ги водите вашите посетители на фронтот за одговор. Ова е местото каде што налепниците ни доаѓаат.

Користете налепница за одговор со повеќе избори за да го разбудите интересот на вашата публика. Наместо да составуваат одговор, корисниците може да комуницираат со вашата содржина со кликнување на копче. Кога објавувате нешто што заслужува внимание, лизгачкиот одговор (со емотикони со очите на срцето, па дури и емотиконо со измет ако е револтирано) е подеднакво лесен и моќен. Тоа оди со секој тип на содржина и се грижи вашите приказни секогаш да комуницираат со корисниците.

4. Изберете ги соодветните хаштагови

Изборот на вистинските хаштагови за вашите фотографии, приказни или ролни на Инстаграм може да биде разликата помеѓу појавувањето на врвот на доводот или целосното исчезнување.

Ако изберете хаштагови кои се премногу широки - како што се #holiday или #style - вашата објава ќе се натпреварува со милиони други. Алтернативно, изберете го совршениот хаштаг за поврзување со вашите наменети обожаватели со комбинирање на популарни и специфични хаштагови за индустријата.

Истражете го секој хаштаг за оптимални резултати. Ако вашиот материјал се совпаѓа со видот на содржината и бројот на лајкови на објавите со најдобри перформанси, најдовте силен хаштаг.

Прилагодениот хаштаг може да ви помогне да ја зголемите видливоста на вашата работа, да привлечете посетители на вашата сметка и да изградите посилна мрежа околу вашиот бизнис. Исто така, ќе помогне во организацијата на вашиот материјал, што ќе го направи попристапен и пооткрилив. Ставете го хаштагот во био на вашиот профил за да може да го видат сите што го посетуваат вашиот профил.

Сепак, никој не вели дека треба да користите само еден хаштаг. Можете исто така да користите хаштагови за да промовирате кампања или натпревар, да ги потенцирате амбасадорите на брендот или да промовирате содржина генерирана од корисници.

Имајте на ум дека алгоритмот на Инстаграм мрази „спам“ активност, затоа менувајте ја количината и типот на ознаки што ги користите за да го избегнете ова.

Слично на тоа, проверете двапати дали хаштаговите што ги избравте се токму онакви какви што изгледаат. Некои корпорации се нашле во непријатни околности откако ненамерно користеле хаштагови кои припаѓале на одредени онлајн субкултури, заедници, па дури и социјални движења за нивниот маркетинг.

Добриот маркетинг пристап на Инстаграм често вклучува брендиран хаштаг. Генерички брендиран хаштаг е местото за почеток. Треба да биде краток, карактеристичен и да содржи некој вид на имиџ/производ на вашата марка.

5. Користете Instagram за да одите во живо.

Одењето во живо на Инстаграм е сличен „хак“. Ако никој друг не е во живо во истиот момент како вие, вашиот пренос во живо ќе се прикаже веднаш на врвот на списокот со приказни. Во апликацијата Instagram, ознаката „LIVE“ исто така прави вашата фотографија на профилот да изгледа поочигледна. Ова исто така осигурува дека можете да комуницирате со вашите следбеници во реално време и да разговарате со нив. Така веридбата ќе изгледа многу пореална од приказна или објава.

6. Користете ги домашните алатки за макари за нивниот целосен потенцијал

Инстаграм ролните обезбедуваат функции кои ќе ви помогнат брзо и ефикасно да поставите видео што најдобро ја претставува вашата компанија. Филтри, налепници, специјални ефекти и алатки за аудио уредување се меѓу нив. На пример, филтрите може да се користат за да се промени целокупната палета на бои, да се подобри контрастот и да се намали суровоста на сенките и светлината.

Подобрувањето на вашите макари со можностите на апликацијата, исто така, им помага на алгоритмите на Instagram рангирајте го вашиот материјал поповолно. Не е изненадување што секогаш кога Instagram воведува нова функција, ја подобрува видливоста на оние кои редовно ја користат. Како резултат на тоа, од клучно значење е да ги користите функциите за уредување во апликацијата колку што можете повеќе и да користите само надворешни ресурси селективно кога креирате филмови/видеа што блескаат.

Купувањето прегледи е одличен начин да се уверите дека ќе привлечете повеќе погледи кон сите овие напори и ќе имате подобри шанси да ги претворите погледите во следбеници. TurboMedia е еден од водечките брендови во индустријата кој ви помага да купите автентични погледи по многу поволни цени.

Ние нудиме повеќе услуги за маркетинг на Инстаграм

Еднократни опции за купување без претплата или периодични плаќања

Сервис
Цена $
$ 25

Карактеристики

 • Загарантирана испорака
 • Гаранција за повторно полнење
 • Безбедна и приватна достава
 • Испорака СТАРТ за 24-72 часа
 • Испораката продолжува секој ден сè додека не заврши
 • Еднократно купување на големо - Нема повторување
Сервис
Цена $
$6
$9
$ 14
$ 25
$ 39
$ 59
$ 89
$ 129
$ 179

Карактеристики

 • Загарантирана испорака
 • Гаранција за повторно полнење
 • Безбедна и приватна достава
 • Испорака СТАРТ за 24-72 часа
 • Испораката продолжува секој ден сè додека не заврши
 • Еднократно купување на големо - Нема повторување
Сервис
Цена $
$3
$7
$ 12
$ 17
$ 29
$ 49
$ 79
$ 129
$ 199

Карактеристики

 • Загарантирана испорака
 • Гаранција за повторно полнење
 • Безбедна и приватна достава
 • Испорака СТАРТ за 24-72 часа
 • Испораката продолжува секој ден сè додека не заврши
 • Еднократно купување на големо - Нема повторување
Сервис
Цена $
$9
$ 17
$ 29
$ 49

Карактеристики

 • Загарантирана испорака
 • Гаранција за повторно полнење
 • Безбедна и приватна достава
 • Испорака СТАРТ за 24-72 часа
 • Испораката продолжува секој ден сè додека не заврши
 • Еднократно купување на големо - Нема повторување
Сервис
Цена $
$ 10
$ 15
$ 50
$ 80
$ 150
$ 275
$ 500

Карактеристики

 • Загарантирана испорака
 • Гаранција за повторно полнење
 • Безбедна и приватна достава
 • Испорака СТАРТ за 24-72 часа
 • Испораката продолжува секој ден сè додека не заврши
 • Еднократно купување на големо - Нема повторување
Сервис
Цена $
$ 10
$ 15
$ 25
$ 35
$ 50

Карактеристики

 • Загарантирана испорака
 • Гаранција за повторно полнење
 • Безбедна и приватна достава
 • Испорака СТАРТ за 24-72 часа
 • Испораката продолжува секој ден сè додека не заврши
 • Еднократно купување на големо - Нема повторување

Добијте 10% попуст денес!

Внесете ги вашите податоци за да го добиете кодот на купонот и да започнете да ја зголемувате вашата сметка на социјалните мрежи на лесен начин.
Понудата важи за сите „Премиум услуги“.
блиска врска
en English
X
Некој во Купена
пред