Начини за пренамена на многу стари објави на Инстаграм за свежа содржина

Начини за пренамена на многу стари објави на Инстаграм за свежа содржина

Создавањето висококвалитетна содржина на Инстаграм не е лесно. Сепак, можете да го намалите товарот со тоа што ќе пронајдете начин да ги пренамените вашите стари објави на Инстаграм.

Без разлика дали сте влијание или имате бизнис, објавувањето содржина на Инстаграм е главен дел од вашето секојдневно работење. Но, додека се борите да објавите висококвалитетна нова содржина за вашите следбеници, може да заборавите на содржината што веќе сте ја создале и објавиле. Секоја личност која се занимава со маркетинг на содржина ја знае важноста на пренамената на содржината. На крајот на краиштата, тоа бара минимален напор и може да даде одлични резултати. Во оваа статија, ќе научите различни начини како да ги пренамените многу старите објави на Инстаграм за свежа содржина.

Истражување за оптимизација и хаштагови на Инстаграм
Дали ви треба експерт за Инстаграм за да завршите длабинска проценка на вашата сметка на Инстаграм и да ви дадете акциски план?

1. Претворете ги фотографиите во позадини

Мора да имате неколку неверојатни стари фотографии на вашиот Инстаграм. Можете да ги пренамените овие фотографии како позадина за визуелни цитати и графики. Постојат неколку алатки кои можат да ви помогнат со ова бесплатно. Еден начин на кој можете да го користите ова е со едноставно примена на филтер и додавање понуда. Сепак, треба да ја брендирате сликата. Откако ќе завршите со ова, вашите стари фотографии ќе бидат подготвени како нова содржина за вашата сметка на Инстаграм. Можете исто така да ги користите вашите стари популарни фотографии како слики од заглавието.

2. Курирајте ги објавите во водич

Инстаграм Водичите беа создадени околу COVID-19 за споделување информации за јавното здравје. Оваа функција тивко им се префрла на сите корисници. Преку Инстаграм Водичите, можете да ги претворите вашите стари објави во водич за лизгање и да ги споделите со вашите следбеници. Овие водичи имаат и URL-адреса што може да се сподели што може да се објави на Инстаграм доводи и приказни.

3. Резиме на настанот

Ако организирате настан годишно, можете лесно да креирате повеќе содржини со споделување фотографии и видеа од претходниот настан. Овие фотографии можете да ги користите и како начин да го промовирате вашиот следен настан. Не заборавајте да креирате хаштаг за вашиот настан. Дури и ако немате повторлив настан, можете да ги пренамените вашите стари фотографии како објави за враќање назад.

4. Креирајте меми

Можете ли да го замислите Инстаграм без меми? Најверојатно не. Тоа е забавен и лесен начин да ги зголемите споделувањата и да се вклучите со вашите следбеници. Но, како точно тие можат да помогнат во пренамената на вашата стара содржина? Размислете за објава на блог што не добива толку многу прегледи колку што очекувавте. За да ја зголемите неговата видливост и да ја раширите веста, можете повторно да воведете некои информации од содржината во форма на мем. Сепак, една работа за која треба да се грижите е да се погрижите мемовите да гледаат со личноста и гласот на вашиот бренд. Ако не успеете да ја одржите конзистентноста на брендот, ќе имате пропуст на вашите раце.

5. Создадете најважни приказни

Освен што споделувате содржини на вашиот извор, треба да споделите и сè на вашите приказни. Има многу корисници кои не го скролуваат својот извор. Наместо тоа, тие поминуваат повеќе време гледајќи приказни на Инстаграм. Така, со објавување содржина на приказни, можете да бидете сигурни дека вашите следбеници можат да ја видат вашата содржина. Исто така, по повторното објавување на Инстаграм како приказна, можете да ја зачувате во Highlight што ќе живее како зимзелена содржина на горниот дел од вашиот профил. Всушност, ако има некои стари објави, можете да ги пренамените како најважни приказни.

Пренамената на објавите на Инстаграм може да ви помогне да заштедите многу време. Тоа е одлична маркетинг стратегија која може да ви помогне да ги комплетирате празнините во вашата храна. Вратете се наназад низ вашите податоци, соберете ја содржината со најдобри перформанси и трансформирајте ја во свежа содржина. Ова ќе ви даде можност да и дадете живот на вашата оригинална содржина.
Пренамената на старата содржина не е единствениот начин да ги зголемите вашите следбеници. Можете да се одлучите за услугите што ги нуди ТурбоМедиа и да добијат бесплатни следбеници на Инстаграм и бесплатни лајкови на Инстаграм. Со платениот план ќе добивате следбеници секој ден. Секоја нова објава што ќе ја направите ќе добие лајкови за неколку минути. Ова е сигурен начин за растење на Инстаграм и создавање успешен бренд.

Начини за пренамена на многу стари објави на Инстаграм за свежа содржина од тимот на ТурбоМедија,
Истражување за оптимизација и хаштагови на Инстаграм
Дали ви треба експерт за Инстаграм за да завршите длабинска проценка на вашата сметка на Инстаграм и да ви дадете акциски план?

коментари

Исто така на ТурбоМедија

5 лесни начини да ги користите вашите пресвртници на Инстаграм за да добиете нови следбеници

5 лесни начини да ги користите вашите пресвртници на Инстаграм за да добиете нови следбеници

Знаеме за какво достигнување станува збор кога ќе добиете ново известување за следбеник на вашите мобилни екрани! Ние разбираме колку е драгоцен секој следбеник за вашата страница и деловна активност во Инстаграм, со оглед на фактот дека

0 Коментари

Како да станете инфлуенсер на Инстаграм?

Со зголемената популарност на инфлуенсер маркетингот, станување Инстаграм инфлуенсер сега е легитимен и профитабилен избор во кариерата. Постојат многумина кои успешно се впуштија во ardвезда и заработија милиони со тоа што станаа an

0 Коментари
Што можат да направат блогерите за патувања за да ги задржат своите следбеници на Инстаграм за време на пандемијата?

Што можат да направат блогерите за патувања за да ги задржат своите следбеници на Инстаграм за време на пандемијата?

Блогирањето за патувања придонесува многу за привлечноста на Инстаграм. Убавите луѓе на зачудувачки локации се # животни цели за повеќето од нас. Сепак, сето тоа запре во 2020 година со пандемијата. Било што…

0 Коментари

Ние нудиме повеќе услуги за маркетинг на Инстаграм

Еднократни опции за купување без претплата или периодични плаќања

Сервис
Цена $
$ 25

Карактеристики

 • Загарантирана испорака
 • Гаранција за повторно полнење
 • Безбедна и приватна достава
 • Испорака СТАРТ за 24-72 часа
 • Испораката продолжува секој ден сè додека не заврши
 • Еднократно купување на големо - Нема повторување
Сервис
Цена $
$6
$9
$ 14
$ 25
$ 39
$ 59
$ 89
$ 129
$ 179

Карактеристики

 • Загарантирана испорака
 • Гаранција за повторно полнење
 • Безбедна и приватна достава
 • Испорака СТАРТ за 24-72 часа
 • Испораката продолжува секој ден сè додека не заврши
 • Еднократно купување на големо - Нема повторување
Сервис
Цена $
$3
$7
$ 12
$ 17
$ 29
$ 49
$ 79
$ 129
$ 199

Карактеристики

 • Загарантирана испорака
 • Гаранција за повторно полнење
 • Безбедна и приватна достава
 • Испорака СТАРТ за 24-72 часа
 • Испораката продолжува секој ден сè додека не заврши
 • Еднократно купување на големо - Нема повторување
Сервис
Цена $
$9
$ 17
$ 29
$ 49

Карактеристики

 • Загарантирана испорака
 • Гаранција за повторно полнење
 • Безбедна и приватна достава
 • Испорака СТАРТ за 24-72 часа
 • Испораката продолжува секој ден сè додека не заврши
 • Еднократно купување на големо - Нема повторување
Сервис
Цена $
$ 10
$ 15
$ 50
$ 80
$ 150
$ 275
$ 500

Карактеристики

 • Загарантирана испорака
 • Гаранција за повторно полнење
 • Безбедна и приватна достава
 • Испорака СТАРТ за 24-72 часа
 • Испораката продолжува секој ден сè додека не заврши
 • Еднократно купување на големо - Нема повторување
Сервис
Цена $
$ 10
$ 15
$ 25
$ 35
$ 50

Карактеристики

 • Загарантирана испорака
 • Гаранција за повторно полнење
 • Безбедна и приватна достава
 • Испорака СТАРТ за 24-72 часа
 • Испораката продолжува секој ден сè додека не заврши
 • Еднократно купување на големо - Нема повторување
en English
X
Некој во Купена
пред