Совети за наведување на вашите производи на вистински начин на рекламите за купување на Инстаграм

Совети за наведување на вашите производи на вистински начин на рекламите за купување на Инстаграм

Онлајн купувањето стана нова норма. Од облека до намирници, се може да се купи онлајн. Една од платформите што стана пазар за модерна, достапна облека е Инстаграм. Благодарение на Instagram, онлајн малопродажниот пазар достигна публика од преку 1 милијарда корисници. Преку Instagram Shopping, можете да им дозволите на вашите клиенти да избираат и купуваат производи директно од апликацијата. Меѓутоа, за да ја искористите оваа можност, мора да знаете како да ги наведете вашите производи на вистински начин на рекламите за купување на Instagram. Во оваа статија ќе ви помогнеме со неколку совети кои ќе ви помогнат во истото:

Истражување за оптимизација и хаштагови на Инстаграм
Дали ви треба експерт за Инстаграм за да завршите длабинска проценка на вашата сметка на Инстаграм и да ви дадете акциски план?

1. Објавувајте висококвалитетни слики

Инстаграм е визуелна платформа за социјални медиуми. Така, без впечатливи визуелни елементи, нема да можете да се истакнете. Корисниците имаат море од слики низ кои може да се прелистуваат, и од клучно значење е вашите слики да се издвојат од нив. Треба да фотографирате висококвалитетни слики, осигурувајќи се дека ги исполнуваат вистинските димензии на објавата. Вашата естетика на имиџот треба да биде претставување на вашиот бренд. Не двоумете се да ги истражите најновите фото трендови и да се инспирирате.

2. Прикажи варијации на производите

Мора да ги прикажете сите опции за одреден производ на вашите клиенти за да можат да избираат од различни видови материјали, големини и бои. Можете исто така да прикажете неколку видеа со упатства или упатства. Тоа не само што обезбедува доказ за концептот, туку и го едуцира потенцијалниот клиент за вашиот производ. Друг аспект на прикажување на производите на кои треба да се фокусирате е бојата. Бојата привлекува око, затоа користете живописна нијанса за вашата позадина додека кликнувате на снимката на производот. Добар пример за ова се позадините во неонски бои кои обезбедуваат максимално влијание. Ако постои палета на бои што моментално е во тренд меѓу влијателите, можете да користите нешто контрастно за да се издвоите и да го привлечете вниманието на корисниците.

3. Понудете промоции само за Инстаграм

Кој не сака добра продажба? Инстаграм е совршена платформа за лансирање на нови производи, промоција на продажба и нудење ексклузивни кодови за попуст на вашите следбеници. Можете да обезбедите промотивни информации во насловот на вашите реклами, охрабрувајќи ги корисниците да ја искористат понудата. За да добиете максимален можен сообраќај кон вашиот бизнис на Инстаграм, можете да објавите тизер за ексклузивната промоција на Инстаграм на други социјални мрежи. Ова ќе ги поттикне луѓето да ја следат вашата сметка и да се погрижат да не пропуштат никакви идни продажби или промоции. Ова исто така ќе ви овозможи споделување на Инстаграм.

4. Креирајте приказни со линкови за производи

Инстаграм Stories носи околу 500 милиони корисници секој ден. Значи, не е изненадување што многу бизниси се обидуваат да најдат иновативни начини за користење на оваа функција за да ги продаваат своите производи. Со него, имате совршена можност да се вклучите со вашата публика на повеќе лична и почеста основа. Исто така, можете да ги користите Stories на Instagram за промовирање специјални понуди, прикажување нови ставки и снимање на вашите производи во акција.

5. Експериментирајте

Како бизнисмен, треба постојано да експериментирате за да откриете што работи за вас, а што не. Не постои единствено решение кое може да одговара на секој бизнис. Треба да експериментирате со копии, ознаки и слики. Без оглед на производите што ги продавате на Инстаграм, треба да се фокусирате на користење на аналитиката на Инстаграм за подобро да разберете што сака вашата публика. Исто така, ќе помогне да се подобри вашата содржина и да се зголеми продажбата.

Ќе ви треба малку време за да сфатите кој метод најдобро ќе ви одговара. Со горенаведените совети, можете да елиминирате дел од нагаѓањата и да го олесните целиот процес. Продажбата на Инстаграм на почетокот може да изгледа застрашувачка. Меѓутоа, штом ќе го разберете процесот и ќе го искористите, ќе можете да привлечете нови луѓе кои би можеле да се претворат во клиенти кои плаќаат. И, ако ви треба помош при внесување слободни следбеници на вашата сметка, можете да побарате помош од ТурбоМедиа. Со нивните услуги, можете да добиете бесплатни следбеници на Инстаграм и бесплатни лајкови на Инстаграм. Ако сакате да го забрзате вашиот раст уште повеќе, можете да се одлучите за платени планови што ви дозволуваат купи прегледи на Инстаграм, следбеници на Инстаграм.

Совети за наведување на вашите производи на вистински начин на рекламите за купување на Инстаграм од тимот на ТурбоМедија,
Истражување за оптимизација и хаштагови на Инстаграм
Дали ви треба експерт за Инстаграм за да завршите длабинска проценка на вашата сметка на Инстаграм и да ви дадете акциски план?

коментари

Исто така на ТурбоМедија

Инстаграм ролни

Инстаграм само додаде нова опција наречена „Макари“. Многу луѓе сметаат дека ова е нивниот директен одговор на постојано растечката популарност на Тик-Ток и трендот на кратки видеа. Новата опција е

0 Коментари
Работи што можете да ги направите за да се вратите во нормала откако ќе се укине забраната за сенка

Работи што можете да ги направите за да се вратите во нормала откако ќе се укине забраната за сенка

Забраната во сенка на Инстаграм се однесува на забрана или блокирање на содржината на социјалните медиуми. Обично, кога забраните во сенка се спроведуваат на корисниците, тие не се свесни за тоа, бидејќи забраната во сенка не е нешто што Instagram…

0 Коментари
Што можат да направат блогерите за патувања за да ги задржат своите следбеници на Инстаграм за време на пандемијата?

Што можат да направат блогерите за патувања за да ги задржат своите следбеници на Инстаграм за време на пандемијата?

Блогирањето за патувања придонесува многу за привлечноста на Инстаграм. Убавите луѓе на зачудувачки локации се # животни цели за повеќето од нас. Сепак, сето тоа запре во 2020 година со пандемијата. Било што…

0 Коментари

Ние нудиме повеќе услуги за маркетинг на Инстаграм

Еднократни опции за купување без претплата или периодични плаќања

Сервис
Цена $
$ 25

Карактеристики

 • Загарантирана испорака
 • Гаранција за повторно полнење
 • Безбедна и приватна достава
 • Испорака СТАРТ за 24-72 часа
 • Испораката продолжува секој ден сè додека не заврши
 • Еднократно купување на големо - Нема повторување
Сервис
Цена $
$6
$9
$ 14
$ 25
$ 39
$ 59
$ 89
$ 129
$ 179

Карактеристики

 • Загарантирана испорака
 • Гаранција за повторно полнење
 • Безбедна и приватна достава
 • Испорака СТАРТ за 24-72 часа
 • Испораката продолжува секој ден сè додека не заврши
 • Еднократно купување на големо - Нема повторување
Сервис
Цена $
$3
$7
$ 12
$ 17
$ 29
$ 49
$ 79
$ 129
$ 199

Карактеристики

 • Загарантирана испорака
 • Гаранција за повторно полнење
 • Безбедна и приватна достава
 • Испорака СТАРТ за 24-72 часа
 • Испораката продолжува секој ден сè додека не заврши
 • Еднократно купување на големо - Нема повторување
Сервис
Цена $
$9
$ 17
$ 29
$ 49

Карактеристики

 • Загарантирана испорака
 • Гаранција за повторно полнење
 • Безбедна и приватна достава
 • Испорака СТАРТ за 24-72 часа
 • Испораката продолжува секој ден сè додека не заврши
 • Еднократно купување на големо - Нема повторување
Сервис
Цена $
$ 10
$ 15
$ 50
$ 80
$ 150
$ 275
$ 500

Карактеристики

 • Загарантирана испорака
 • Гаранција за повторно полнење
 • Безбедна и приватна достава
 • Испорака СТАРТ за 24-72 часа
 • Испораката продолжува секој ден сè додека не заврши
 • Еднократно купување на големо - Нема повторување
Сервис
Цена $
$ 10
$ 15
$ 25
$ 35
$ 50

Карактеристики

 • Загарантирана испорака
 • Гаранција за повторно полнење
 • Безбедна и приватна достава
 • Испорака СТАРТ за 24-72 часа
 • Испораката продолжува секој ден сè додека не заврши
 • Еднократно купување на големо - Нема повторување
en English
X
Некој во Купена
пред